top of page

Indkaldelse til ordinær generalforsamling

Kom, og vær med til at høre om den fremtidige dagsorden for de grønne initiativer i Grindsted, når vi afholder ordinær generalforsamling i foreningen.


Foto: Annette Bruun Jarl

Det foregår tirsdag den 15. marts kl. 19-21 i 'Det grønne hjørne,' på Vesterbrogade 5 i Grindsted, og alle, som har interesse i foreningens arbejde og i grønne initiativer i Grindsted, er velkomne til at møde op.

Dagsorden:

1) Valg af dirigent og evt. stemmetællere 2) Bestyrelsens beretning 3) Forelæggelse af årsregnskabet 4) Behandling af indkomne forslag 5) Orientering og godkendelse af budget 6) Valg af bestyrelsesmedlemmer og suppleanter 7) Valg af revisorer 8) Eventuelt


Dagsorden: Jævnfør vedtægterne, som kan ses på foreningens hjemmeside under: 'Om foreningen.'


Der vil være mulighed for at møde vores bestyrelse, vores tovholdere, høre om årsberetningen for 2021 samt høre om, hvilke tiltag som er planlagt for 2022.


Tilmelding er ikke nødvendigt.

42 visninger0 kommentarer

Comments


bottom of page